dentysta-opole

Uśmiech to podstawa

Najważniejszą i najbardziej rzucającą się w oczy wizytówką człowieka jest jego nieskazitelny uśmiech, dlatego trzeba dbać o stan zębów i estetyczny wygląd. Jest to podstawa higieny osobistej, bez której nie jest możliwe normalne funkcjonowanie. Dentysta Opole zajmuje się leczeniem zębów w dogodny dla pacjenta sposób, a dzięki zebranym informacjom, szerokiej wiedzy oraz odpowiednim narzędziom i materiałom można je uzdrowić szybko i bezboleśnie.

 

Dbanie i wybielanie

 

Regularne wizyty u stomatologa przyczyniają się do zapobiegania chorób zębów oraz pozwalają na leczyć w początkującym stadium. Niestety, są takie sytuacje, gdzie choroba zęba nie została wystarczająco wcześnie wykryta lub ząb jest zbyt zniszczony i zwykłe standardowe leczenie nie wystarczy. Wtedy trzeba sięgnąć po bardziej konkretne działania. W tym momencie dentysta Opole musi użyć najnowszych materiałów i środków, by uzyskać należyty stan. Po zakończeniu leczenia bardzo ważną rzeczą są regularne wizyty kontrolne oraz szczególne dbanie o jamę ustną w celu zapobiegania pojawiania się lub powracania chorób. Zadbanie o kolor zębów jest równie ważny. Można wybielać zęby na dwa sposoby: w gabinecie oraz w domu. Wybielanie zębów w gabinecie trwa około godziny, a efekt utrzymuje się od roku do dwóch lat. Natomiast domowa metoda zakładkowa trwa tylko dwa tygodnie. Polega ona na umieszczaniu preparatu na dopasowanych nakładkach a efekt jest widoczny już po dwóch aplikacjach. Wybielanie zębów (wykonywane w PraxiDent) nie jest szkodliwe ani dla szkliwa, ani dla miazgi zębów. W obydwu przypadkach zalecana jest „biała dieta’’, czyli spożywanie naturalnych posiłków pozbawionych barwników lub innych składników barwiących nasze uzębienie. W zależności od sposobu leczenia, czas stosowania trwa od 2 do nawet 14 dni i w tym czasie nie można pić kawy, herbaty lub słodkich napojów oraz należy unikać spożywania spożywczego nabiału, niektórych owoców lub przypraw.

 

Czyszczenie i sprawdzanie

 

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, by co najmniej dwa razy dziennie czyścić zęby odpowiednimi pastami, żeby zapewnić naszemu uzębieniu odpowiednią ochronę i właściwą biel. Warto co kilka miesięcy złożyć wizytę w gabinecie stomatologicznym, gdzie dentysta Opole sprawdzi aktualny stan i da wskazówki, które mają utrzymać lub polepszyć stan zębów. Nie można lekceważyć żadnych porad, bo inaczej o wyjątkowym uśmiechu możemy tylko marzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *