Tajemnice piękności: jak niewłaściwa dieta wpływa na skórę

Udowodniono, że niewłaściwa dieta nie tylko pogarsza proporcje ciała, ale także jakość skóry. Proponujemy wprowadzić do diety i systemu żywienia kilka zmian, które szybko przyniosą efekty. Jeśli zaczniesz odżywiać się prawidłowo z FitBody, bonusem będzie piękna i jędrna skóra, która będzie świecić zdrowiem od środka.

Produkty spożywcze, które niszczą twoją skórę i zdrowie

Cukier

Duże ilości rafinowanego cukru osłabiają układ odpornościowy i mogą wywoływać choroby skóry. A kolagen i elastyna, które zapewniają młodość skóry, boją się cukru w każdej postaci: glukozy, fruktozy, sacharozy. Im więcej jesz słodyczy, tym mniej tych substancji produkuje skóra.
Cukier wiąże również witaminy z grupy B, które są odpowiedzialne za naprawę komórek i trawienie. A to w swojej kolejności może prowadzić do problemów żołądkowych i trądziku.
Co robić? Spożywać nie więcej niż wynosi norma cukru (30-45 gramów dziennie) dla osoby dorosłej, zrezygnować ze słodkich napojów gazowanych i codziennego spożywania wyrobów cukierniczych.
Warto też zadbać o zbilansowaną i zdrową dietę, w czym z pewnością pomoże сatering dietetyczny Opole.

Tłuszcze pochodzenia zwierzęcego i tłuszcze trans

Ciągłe spożywanie żywności o wysokiej zawartości tych składników prowadzi do nadmiernej produkcji tłuszczu w skórze, co jest bezpośrednio związane z rozwojem stanów zapalnych i zaskórników z powodu zatkanych porów. Dużo tłuszczów nasyconych znajduje się w mięsie i produktach mlecznych. Tłuszcze trans występują w dużych ilościach w fast foodach, daniach gotowych, sosach, wypiekach i przekąskach.
Co robić? Warto wzbogacić swoją dietę o tłuszcze nienasycone (oliwa z oliwek, ryby, awokado); pozostaw w menu chude mięso (indyk, kurczak, wołowina) i nabiał o niskiej zawartości tłuszczów.
Gotowe pełnowartościowe posiłki ze świeżych i sprawdzonych składników oferowane są na stronie FitBody – catering dietetyczny Opole.


Opublikowano

w

,

przez

Tagi: