wesele Opole

Ślubne przesądy – w co wierzyć?

Na świecie istnieje niezliczona ilość przesądów dotyczących przeróżnych rzeczy. Wiele osób wierzy w nie bezgranicznie, ale są też tacy, którzy w ogóle nie wierzą w różne mądrości i prowadzi swoje życie według własnych zasad. Oczywiście są też i tacy, którzy w ogóle nie słyszeli o żadnych przesądach, ale to są tylko jednostki. Także wesela mają swoje przesądy, w które państwo młodzi wierzą, albo i nie. Bez względu na to, czy według nich będziemy planowali przyjęcie weselne, czy też nie, warto je znać, bo nigdy nie wiadomo, co może się zdarzyć w najbliższej przyszłości. Może właśnie w przesądach ukryty jest plan na wspólne życie małżeńskie.

Najpopularniejsze ślubne przesądy

Jednym z najpowszechniejszych przesądów weselnych jest to, iż dwa razy rzucony przez Panią Młodą welon przyniesie pecha, gdyż pierwsza, zazwyczaj źle przeprowadzona, próba może wróżyć złe zdarzenia w najbliższej przyszłości. Gdy wesele Opole się rozpoczyna, to jednym ze zwyczajów jest przeniesienie Panny Młodej przez Pana Młodego przez próg sali i potknięcie podczas wejścia do miejsca imprezy ślubnej zwiastuje nieszczęście. Bardzo ważny jest pierwszy taniec nowych małżonków, gdyż wiele osób twierdzi, iż idealnie zatańczony taniec oznacza zgodę w małżeństwie, a nawet jeden źle wykonany ruch może doprowadzić do konfliktów różnego typu. Jednym z bardziej ukrytych przesądów jest termin ślubu (i wesela zarazem). Jeśli ceremonia odbędzie się w miesiącu, w którym wystąpi litera R, oznaczać to będzie szczęście i wielką miłość, natomiast pecha i scysje przyniesie ślub wzięty w maju lub w listopadzie. Ukrytym przesądem, o którym wiele osób nie wie jest to, iż jeśli pierwszym gratulantem będzie przypadkowy mężczyzna, to wtedy życie małżeńskie będzie udane i owocne, bogate w pozytywne niespodzianki. Mówi się też, iż jeśli panna złapie rzuconą przez Pannę Młodą welon lub bukiet kwiatów, to w ciągu roku ożeni się ze swoim przyszłym małżonkiem, a to też może zapewnić wszystkim druhnom kawałek dekoracji tortu weselnego położony obok łóżka. Jednym z przyjemniejszych przesądów jest to, iż ten, kto wybierze wódkę, a nie wodę, będzie w związku dominował. To się odbywa podczas powitania nowożeńców przez rodzinę chlebem i solą. Natomiast, jeśli rzucone przez małżonków kieliszki potłuką się, oznaczać to będzie dostatnie i szczęśliwe życie małżeńskie. Wszystkie kobiety, prócz panny młodej, powinny mieć strój o innym kolorze niż biały, który jest zarezerwowany dla małżonki i oznacza on niewinność.

Istnieje o wiele więcej przesądów, które mogą, ale nie muszą, ustawić życie małżonków na zawsze. Wesele Opole to jeden z najważniejszych wydarzeń w życiu pary młodej i tu zapisane są różne ukryte znaczenia, o których żadna z osób uczestniczących w tym przyjęciu może nie wiedzieć. Jednak i tak o przyszłości małżeńskiej decydować będą zdarzenia, które są niezależne od przesądów i które mogą wydarzyć się w niespodziewanym momencie dla wszystkich. I tak życie wszystko zweryfikuje wiele lat po ślubie i najlepszej imprezie weselnej.


Opublikowano

w

przez

Tagi: