dentysta-opole

Rozkład godzin pracy w gabinecie stomatologicznym

O jakości wykonanych czynności decyduje wiele czynników, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka, ale mają kluczowy wpływ na to, jak dobrze jest wykonana usługa. W szczególności dentysta Opole musi pilnować wielu spraw, by pacjenci byli zadowoleni z przeprowadzonych zabiegów. Jednym ze składowych jest czas pracy w ciągu dnia, gdyż w dużej mierze to, jak długo się pracuje, zależy jakość wykonywanych zadań. W tym przypadku trzeba przestrzegać ustalonych ram godzinowych, bo nadgodziny mogą negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. W jaki sposób zaplanować dzień w pracy tak, by wykorzystać do maksimum możliwości wydajnościowe i jednocześnie nie przekraczać zapisanych regulacji?

 

Analiza i ustalenie harmonogramu dnia

 

Zwykle tak jest, że gabinety dentystyczne są otwarte przez przynajmniej 10 godzin w ciągu dnia, a na miejscu pracuje co najmniej trzy osoby. Jeśli jest dwóch wszechstronnych specjalistów (zatrudnionych w PraxiDent), to można podzielić plan dnia w taki sposób, że przez pierwsze godziny obsługą pacjentów zajmie się jeden stomatolog, a w godzinach popołudniowych zęby leczyć będzie druga osoba o podobnych kwalifikacjach. Dobrym pomysłem jest ustalenie planu przyjścia w taki sposób, iż jednego dnia uzębieniem zajmie się jeden specjalista, a następnego kolejny. Trzeba to tak zrobić, by pracownicy za bardzo się nie przemęczali, ale także mogli pracować wystarczająco dużo, by zarobić odpowiednie pieniądze. To bardzo ważne, ponieważ dentysta Opole musi zachować koncentrację przez cały czas, bo jeden najmniejszy błąd i uzębienie może być uszkodzone na zawsze, a co za tym idzie, reputacja zarówno stomatologa, jak i gabinetu dentystycznego, będzie bardzo zła i pacjenci nie będą tam przychodzili, bo będą się bali powierzyć swoje zęby osobom, które mogą popełnić niewytłumaczalne błędy.

 

Sztuka intensywnej pracy, która nie męczy

 

Cały harmonogram pracy musi być ustalony na podstawie możliwości poszczególnych pracowników oraz aktualnych przepisów regulujących godziny pracy dla danych zawodów. W przypadku dentysty z Opola, mogą być elastyczne, ale trzeba zachować umiar, by przez cały dzień poziom koncentracji był na odpowiednio wysokim poziomie, a to jest bardzo ważne, jeśli w grę wchodzi nasze zdrowie. Warto zarządzić około południa krótką przerwę, by zregenerować się przed drugą częścią dnia. Lecz lepiej podzielić dyżury tak, by w ciągu dnia na miejscu był więcej niż jeden stomatolog.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *