Jak z klasą ma kwitnąć sala weselna?

Podczas przygotowań weselnych należy zadbać o wiele elementów, które będą miały decydujący wpływ na ogólny odbiór uroczystości poślubnej. Najwięcej do powiedzenia ma przyszła para młoda, która chce, by wesele Opole wyglądało jak marzenie, a zaproszeni goście bawili się bardzo dobrze. Przygotowania od zarezerwowania pomieszczenia do samej imprezy weselnej trwają przynajmniej rok i w tym czasie należy przemyśleć pomysły i wcielić je w życie. O wystroju sali, w której odbędzie się świętowanie zaślubin państwa młodych decyduje bardzo duża ilość szczegółów, które muszą być przemyślane i umiejętnie dobrane. W tej grupie znajdują się dekoracyjne kwiaty upiększające każde miejsce. Na co trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru poszczególnych bukietów?

 

Nie tylko róże

 

Wydaje się, że jedynym rodzajem kwiatów nadającym się do wystroju pomieszczenia weselnego są róże, które są synonimem miłości i namiętności. Jak się jednak okazuje, można stosować inne gatunki wiązanek weselnych, które subtelnie, jednak z klasą, upiększą salę, gdzie goście będą świętowali zaślubiny pary młodej oraz bawili się w rytmach muzyki tanecznej granej przez zespół muzyczny. Dobrym pomysłem jest zastosowanie podczas wesela w Opolu kwiatów pasujących do danej pory roku. Dla przykładu: przy uroczystości odbywającej się w lecie najlepiej pasują nie tylko róże, ale też hortensja, piwonia, lawenda, ostróżka, czy też słonecznik. Warto zdecydować się na jeden gatunek, który będzie zdobił zarówno stoły, różne części sali, a także bukiet kwiatów dla Panny Młodej. Najlepiej, gdy kolorystyka będzie utrzymana w jasnej tonacji np. biel, ecru, czy też inne odcienie bliskie wymienionych, ale też można stosować inne odcienie, lecz trzeba to zrobić umiejętnie, by nie rzucały się w oczy i były dopasowane do koloru ścian i dekoracji pomieszczenia zabaw poślubnych (jak np. Gościniec pod Różą). Można samemu wybrać kwiaty, które mają być zastosowane w najważniejszym dniu, albo też skonsultować to z florystami posiadającymi bogate doświadczenie w dekorowaniu sali weselnej.

 

Złożenie wielu płatków w jedną całość

 

Jednak sam wybór kwiatów nie wystarczy, by wszystkie elementy ułożyły się w jedną spójną całość. Trzeba też brać pod uwagę wiele różnych czynników, które będą charakteryzowały zarówno parę młodą, jak i pomieszczenie weselne. Muszą to być kwiaty, które przypadną do gustu małżonkom, a także będą pasowały do stylistyki całego wesela w Opolu. Mają też się komponować z całym wnętrzem budynku, a także z suknią ślubną panny młodej. Niektórzy radzą, by o wyborze danego gatunku roślin decydowały znaki zodiaku państwa młodych, by jeszcze bardziej uwypuklić ukryte cechy charakteru najważniejszych bohaterów uroczystości.

 

Wiązanka przygotowań mająca zachwycić wszystkich

 

Przygotowania weselne wymagają wielu wyrzeczeń oraz podjęcia ważnych i odpowiedzialnych decyzji dotyczących wyglądu całego miejsca zabaw poślubnych. Muszą one trwać długo, bo wszystkie elementy muszą się dopasować się w sposób harmonijny, a efekt końcowy ma zadowolić absolutnie wszystkich. Porady od florystów z całą pewnością pomogą przy planowaniu dekoracji na wesele Opole, a ich wskazówki zminimalizują ryzyko wybrania niewłaściwego gatunku kwiatów i ich barwy. Najważniejsze jest to, by goście nie czuli dyskomfortu z powodu niewłaściwych wiązanek i żeby ich oczy ujrzały wspaniałe pomieszczenie wyglądające jak marzenie.


Opublikowano

w

przez

Tagi: