wesele-opole

Jak udekorować stół na wesele?

Podczas przygotowań przedweselnych trzeba zadbać o najdrobniejsze detale, które mogą zdecydować o tym, czy odbiór uroczystości poślubnej będzie pozytywny, czy negatywny. Większość rzeczy musi zorganizować para młoda, lecz dużo do powiedzenia mają również rodzina i specjaliści zajmujący się dekoracjami ślubnymi. Jeśli wesele Opole ma być udane i wyjątkowe, trzeba zadbać o detale najwyższej jakości. Jednym z elementów, o którym nie można zapomnieć, jest stół i jego nakrycie. Od tego zależy, czy sala weselna będzie dobrze wyglądać, czy też nie. O dekoracji miejsca, przy którym zasiądą rodzina i znajomi pary młodej oraz zaproszeni goście trzeba pomyśleć już kilka tygodni przed uroczystością, by końcowy etap urządzania pomieszczenia przebiegał spokojnie i w należyty sposób.

Wszystko zaczyna się od planu

Tak naprawdę całość przygotowań rozpoczyna się wraz z zarezerwowaniem budynku, w którym ma się odbyć biesiada poślubna. Już wtedy można wstępnie zaplanować ilość zaproszonych gości, rozstawienie stołów i krzeseł, a także liczbę podawanych dań. W międzyczasie można też pomyśleć o dekoracjach, które mają się znaleźć w dniu wesela Opole. Ich rodzaj musi być uzależniony od tematyki imprezy poślubnej, preferencji przyszłych małżonków, sugestii specjalistów weselnych, czy też ustawienia miejsc dla osób obecnych na miejscu. Gdy mniej więcej wiadomo, jak mają zasiąść zaproszeni goście i ile ich będzie, można przystąpić do planowania dekoracji stołu. Mogą to wykonać główni bohaterowie imprezy weselnej, personel obiektu, w którym ma się odbyć ta uroczystość (np. Gościniec pod Różą), czy też specjaliści ślubni. Ważne jest, by przedmioty upiększające był zarówno zgodne z tematyką, jak i nie rzucające się za bardzo w oczy. Chodzi o to, by dodatki były subtelne oraz dopasowane do głównego motywu i preferencji pary młodej.

Dekoracje i wskazówki

Dekorując stoły umieszczone w pomieszczeniu weselnym, warto pamiętać o kilku przydatnych rzeczach, które mogą decydować o odbiorze wesela Opole. Krzesła muszą być równo ustawione, udekorowane na biało (dopuszcza się dodatki o delikatnych barwach), a odległość między nimi musi wynosić co najmniej 50 cm. Obrus pokrywający stół musi być idealnie wyprasowany i nieskazitelnie biały, lecz dozwolone jest użycie kolorowych dodatków o delikatnej barwie, lecz wtedy zastawa musi być całkowicie biała. Mały talerz na pieczywo powinien się znajdować po lewej stronie stołu, a po prawej stronie talerza mają się znajdować kubki. Najbliżej talerza powinien się znajdować się kieliszek, który ma być użyty jako pierwszy, a na górze stołu, także po prawej stronie, mają się znajdować szklanki do soków i wody mineralnej. Sztućce mają być ustawione tak, by te używane jako pierwsze były najdalej od talerza. Kwiaty muszą komponować się zarówno z wystrojem sali weselnej, jak i tematyką wesela Opole. Podobnie jak w przypadku nakryć stołu, barwy muszą być delikatne, bliskie tradycyjnej bieli.

Skromność receptą na udane wesele

Uroczystość poślubna to nie miejsce na designerskie fantazje, czy też wykazanie się talentem artystycznym. Tu najlepiej sprawdzają się tradycyjne dekoracje, lecz tu mogą być wspomagane delikatnymi i skromnymi dodatkami, które niepostrzeżenie, ale pięknie ożywią stół weselny. Podczas dekorowania miejsc dla gości muszą być połączone: oczekiwania pary młodej, doświadczenie personelu lokalu, pomysły specjalistów, a także wystrój pomieszczenia, w którym ma się odbyć wesele Opole. Taka współpraca to gwarancja udanej zabawy poślubnej.


Opublikowano

w

przez

Tagi: