ubezpieczenie-domu-opole

Gdy na wakacjach zniknie coś cennego…

Wybierając się na zasłużony letni wypoczynek, bierzemy ze sobą wiele cennych rzeczy, do których jesteśmy emocjonalnie przywiązani, a na miejscu czerpiemy z letnich przyjemności wszystko to, co najlepsze. Wtedy zapominamy o wielu rzeczach i myślimy tylko o pozytywnych aspektach wakacyjnego wypoczynku. Jest to jak najbardziej na miejscu, ale czasami taki relaks może na końcu przysporzyć wiele niepotrzebnych kłopotów. Można się zabezpieczyć przed takimi niespodziankami wykupując np. ubezpieczenie na wakacje, które sporo pomaga w wielu kwestiach i pozwala zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i nerwy.

Kroki w przypadku zniknięcia czegokolwiek

Od czasu do czasu zdarza się, że zapominamy zabrać z pokoju hotelowego jakiejś rzeczy, która może być cenna lub potrzebna przy normalnych czynnościach. Gorzej jest, gdy ktoś ukradnie jakikolwiek przedmiot, a jego odzyskanie może być mocno utrudnione. Sporo może pomóc odpowiednio skonstruowane ubezpieczenie na wakacje, które chroni urlopowiczów przed wieloma przykrymi zdarzeniami. Przy zawieraniu takiej polisy, trzeba bardzo dobrze przemyśleć każdy zapis, który docelowo ma uchronić przed konsekwencjami naszej nieuwagi, ponieważ gdy zgubimy rzecz nieobjętą zapisami umowy, to szanse na odzyskanie pieniędzy są znikome. Trzeba jednak pamiętać, że nie po wszystkich zdarzeniach będzie wypłacany ekwiwalent pieniężny, a żeby otrzymać odszkodowanie (zapewnione przez MultiDoradcy24), muszą być twarde dowody na to, że rzecz została zgubiona nie z naszej winy, choć mogą wystąpić wyjątki, ale muszą się one mieścić w ramach warunków specjalnych dopuszczających wypłatę gotówki za zgubienie rzeczy z własnej winy. Gdy zdarzy się taki przypadek, trzeba zgłosić to zdarzenie ubezpieczycielowi, następnie opisać szczegółowo okoliczności zgubienia przedmiotu, a potem wypełnić odpowiednie wnioski. Na odpowiedź trzeba poczekać kilka dni lub tygodni, który przyjdzie drogą mailową lub telefoniczną.

Warto się ubezpieczyć, ale lepiej pilnować

Aby mieć idealne wakacje, trzeba udać się na miejsce, gdzie w pełni zregenerujemy się po miesiącach wytężonej pracy i zapomnimy o wszelkich złych rzeczach. Trzeba jednak pamiętać o tym, by mieć w zasięgu wzroku wszystkie nasze osobiste przedmioty, które przydadzą się nie tylko podczas urlopu, ale także w domu i w pracy. Czasami nawet najlepsze ubezpieczenie na wakacje może nie pomóc w odzyskaniu pieniędzy, więc lepiej przed powrotem do domu sprawdzić kilka razy cały pokój hotelowy i upewnić się, że wszystkie nasze rzeczy osobiste zostały zabrane i spakowane do toreb. Wtedy nic nie stanie na przeszkodzie, by nasz wypoczynek uznać za w pełni udany.


Opublikowano

w

przez

Tagi: