Catering cateringowi nierówny

Wybierając usługę cateringu dietetycznego, bierzemy pod uwagę wiele czynników: menu, sposób dostawy, uznaniowość, prestiż, opinie klientów, zasięg, dostępność, a przede wszystkim cena. Musimy wybrać taką usługę diety pudełkowej, która zaspokoi nasze najsurowsze i najskrytsze potrzeby. O wyborze mogą decydować nawet najmniejsze detale. Klient staje się coraz bardziej świadomy i nie wybierze pierwszą lepszą ofertę, tylko taką, która spełni szereg wymagań i oczekiwań.

Menu w cateringu dietetycznym

Z pewnością jednym z elementów odróżniających jedne cateringi dietetyczny Warszawa od innych jest menu. Każdy posiłek składa się z poszczególnych składników, które są przyrządzane i przygotowywane przez kucharzy, którzy kupują produkty w danych sklepach. Przy podobnych posiłkach różnych usługodawców cateringowych o jakości decydują: pochodzenie produktów, sposób przyrządzania posiłków, umiejętności kucharzy, sposób przechowywania składników, czy też ich wycena. Cena poszczególnych posiłków może być uzależniona od sklepów, w których te składniki zostały zakupione. Czasami są własnymi wyrobami, co może sprawić, że dania będą droższe ze względu na ekskluzywność. Tylko nikt nie wie, które dostarczone posiłki można zrobić samemu, a które są przeznaczone tylko dla wybranych.

Newralgicznym elementem wyboru cateringu dietetycznego Warszawa jest siedziba firmy świadczące usługi diet pudełkowych. Z reguły najwyższe ceny są w największych miastach: Warszawa, Kraków, Łódź, Gdańsk, czy Wrocław. O tym, że w jednym mieście jest drożej niż w innym, decydują m.in. wielkość miasta, średnie zarobki, atrakcyjność regionu, udział globalnych firm w stosunku do całego rynku, oraz wiele innych trudnych do wychwycenia gołym okiem detali. Teoretycznie najlepiej zamawiać dietę pudełkową tam, gdzie jedna z siedzib znajduje się w mniejszym mieście. Tylko trzeba pamiętać, iż nie opłaca się taki trick, w którym z Warszawy zamówimy posiłek, który przywiozą np. z Kielc. Jest to nieopłacalne, gdyż wtedy koszty transportu gwałtownie wzrosną, a w najlepszym przypadku przywiozą ze stolicy Polski, gdzie ceny są zazwyczaj najwyższe. Problem znika, gdy zamówimy taki catering mieszkając w mniejszym mieście oraz gdy jedna z siedzib jest relatywnie blisko. Wtedy ceny mamy w miarę normalne, ale może być też tak, że jakość składników w większych miastach jest większa niż w mniejszych. Warto także sprawdzić catering dietetyczny FitCatering, który do największych polskich miast oferuje darmową dostawę.

Reklama diety pudełkowej

Dużą rolę gra też marketing. Duże firmy z dużym budżetem mogą sobie pozwolić na zaproszenie znanych gwiazd, które z nimi współpracują i polecają ich usługi. Mniejsze muszą dwoić się i troić, by zyskać rozgłos wśród potencjalnych klientów. Czasami wystarczy dobrze prowadzona strona na mediach społecznościowych, współpraca z lokalnymi podmiotami, nietypowe akcje, czy też szeroko rozumiana kreatywność, by zwrócić na siebie uwagę. Ale i tak to klienci mają decydujący głos.

Jak widać, o jakości i sukcesie danej firmy cateringowej decyduje wiele przeróżnych czynników. Czasami nie zdajemy z tego sprawy, ale o tym, co jemy, może decydować to, gdzie dane składniki zostały kupione lub zamówione. Cena usługi może być uzależniona od składników, prestiżu, marketingu, czy też miejsca zamieszkania. Jednak i tak to my decydujemy o tym, którą dietę pudełkową wybrać, a o wszystkim decyduje szereg czynników, o których wiemy tylko my sami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *