Sposób na szczupłą sylwetkę bez siłowni

Wszyscy staramy się, by mieć jak najlepszą i najszczuplejszą sylwetkę w jak najkrótszym czasie. Największe możliwości czekają na siłowni, gdzie możemy spotkać wiele przeróżnych przyrządów do ćwiczeń i możemy skorzystać z porad doświadczonego trenera. Niestety, czasem nie stać nas na comiesięczne wydawanie pieniędzy i wylewanie wielu litrów potu z dala od naszego miejsca zamieszkania. Wiele z nas próbuje schudnąć w domu i właśnie tam możemy wykorzystać potencjał domowych przyrządów, które pomogą w osiągnięciu zamierzonego celu, czyli posiadania szczupłej i wysportowanej zarazem sylwetki. Wystarczy trzymać się kilku wskazówek i nie podjadać, bo zdrowa i zbilansowana dieta online (dostępna w Greencook) jest podstawowym kluczem do sukcesu.

Ćwiczenia na mięśnie brzucha

Najprostszym sposobem jest wykonanie ćwiczeń na mięśnie brzucha, które w zależności od ćwiczonych partii możemy wykonać, leżąc na plecach, lub przodem. W tym przypadku można wykonać następujące kombinacje: unieść nogi do góry w połączeniu z uniesieniem rąk z ciężarkami do góry, unieść tułów w górę oraz przeciwległe kończyny (np. lewa ręka i prawa noga), czy też rozłożyć ręce w pozycji leżącej i unieść nogi. Klasycznym ćwiczeniem są też pompki, które można wykonać albo w tradycyjny sposób, czyli poprzez uniesienie ramion, czy też z dodatkami np. wysunięcie nogi do przodu lub tyłu. W ten sposób wzmocnimy zarówno mięśnie brzucha, jak i kończyny górne i dolne. Na pośladki można wykonać takie ćwiczenia jak: przysiady z ciężarkami, uniesienie pośladków i wyprostowanie nóg, czy też zgięcie nóg przy uniesionych biodrach. Tego typu ćwiczenia należy wykonać w seriach, najlepiej trzy serie po 12-15 powtórzeń, w zależności od rodzaju treningu. Te i inne ćwiczenia są idealne do wzmocnienia wybranych partii mięśni, lecz nie spalą niechcianych kalorii. W tym przypadku można wykorzystać domowy rower stacjonarny, który idealnie sprawdzi się przy ćwiczeniach ogólnorozwojowych, z naciskiem na mięśnie brzucha. To, ile będziemy jechali na rowerze, zależy od naszych możliwości fizycznych i potrzeb naszego organizmu. Nie można jednak przekroczyć pewnych ram czasowych, bo wtedy serce mocniej będzie pompować krew i może to spowodować niespodziewane komplikacje zdrowotne. Można też zwiększyć motorykę i wymodelować kształt naszego ciała poprzez częstsze niż zwykle codzienne czynności, takie jak np. chodzenie po schodach, leżenie w łóżku i jednoczesne wykonywanie ćwiczeń, czy też sprzątanie całego domu. Nie można zapominać o dobrze zbilansowanej diecie online, gdyż ona wzmocni nasze starania o wymarzoną sylwetkę oraz sprawi, że będziemy się czuli o wiele lepiej.

Ćwiczenia w domu, dieta online

Jak widać, można bez wychodzenia z domu wykonać czynności, które sprawią, że będziemy szczuplejsi, bardziej wysportowani i zdrowsi. Tylko trzeba do tego bardzo silnej woli oraz systematyczności w naszych poczynaniach. Każde, nawet najmniejsze odstępstwo od planu ćwiczeń może zniweczyć nasze starania. Warto mimo wszystko sięgnąć po poradę doświadczonej osoby, która podpowie, co w domu można zrobić, by bez zbędnego wydawania pieniędzy mieć sylwetkę, o jakiej marzyliśmy. Tylko nie przesadzajmy z intensywnością ćwiczeń, bo jak przesadzimy, to możemy być odcięci od zdrowego ruchu na kilka tygodni, lub nawet miesięcy. Ćwiczmy w domu, ale z głową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *