sala-weselna-opole

Śluby w czasie pandemii

Wiele par oczekiwało na ten moment długie miesiące, a czasem nawet lata. Czasami, żeby dobrze wyposażona i bogato zdobiona sala weselna Opole była dostępna, trzeba poczekać nawet trzy lata! Co zrobić kiedy po tak długim czasie nasze wesele nie może się odbyć ze względu na koronawirusa? Jak poradzić sobie ze ślubem w czasach pandemii i licznych zakazów?

 

Trudności w organizacji ślubu

 

Obecna sytuacja związana z koronawirusem to wydarzenie absolutnie niespotykanie. Jeszcze nigdy globalny świat nie musiał mierzyć się z takim zagrożeniem. Liczne obostrzenia dotykają nie tylko branże restauracyjne i hotele (sprawdź Gościniec pod Różą), ale także młode pary. Podstawową i niezwykle istotną informacją jest fakt, że zarówno śluby kościelne, jak i cywilne nadal się odbywają. Sytuacja jest jednak wyjątkowa. W przypadku ślubów kościelnych w ceremonii udział mogą wziąć maksymalnie 5 osób. Biorąc pod uwagę parę młodą i świadków, pozostaje jedno wolne miejsce. W przypadku ślubów cywilnych sytuacja jest jeszcze trudniejsza, ponieważ obecnie w urzędzie stanu cywilnego mogą przebywać jedynie państwo młodzi i świadkowie. W takiej sytuacji wiele par decyduje się odwołać lub przenieść wesele na inny termin. Problemem jest jednak fakt, że sala weselna Opole jest przeważnie zajęta i pary, które muszę przenieść uroczystość, najczęściej do wyboru mają albo termin za kilka/kilkanaście miesięcy, albo wesele w środku tygodnia.

 

Wirtualne świętowanie zaślubin

 

Jak rozwiązać problem wesela w trakcie zarazy? Poza oczywistym przeniesieniem popularne staje się także drugie rozwiązanie – wesele online. Ślub odbywa się normalnie, w bardzo ograniczonym gronie, natomiast „wesele”, a w zasadzie spotkanie z najbliższymi realizowane jest online, przez jeden z popularnych komunikatorów internetowych. Dzięki temu cała rodzina może uczestniczyć w tej ważnej chwili, a jednocześnie zachowane są wszystkie zasady bezpieczeństwa. Czy to dobre rozwiązanie? Z pewnością najszybsze. Bez ponownego czekania aż sala weselna Opole znów będzie wolna i gotowa na następne przyjęcia.


Opublikowano

w

przez

Tagi: