ogrodzenia-opole

Renowacja metalowych przęseł

Z czasem wszystkie przedmioty wykonane z metalu ulegają powolnemu zużyciu i potrzebne są okresowe przeglądy i renowacje, które mają na celu przedłużenie ich żywotności. Im większa powierzchnia, tym większy zakres czynności należy przedsięwziąć. Do grupy bardziej rozległych rzeczy możemy zaliczyć przęsła ozdabiające ogrodzenia Opole. Każda z nich ma kilka metrów długości, a niebanalne kształty sprawiają, że trzeba bardzo mocno uważać, by nie zniszczyć czasem unikalnych zdobień, których próżno szukać w innych płotach.

 

Działania przywracające blask

 

W pierwszej kolejności należy wymontować przęsła z oryginalnego położenia i sprawdzić, w jakim są one stanie. Każda sztuka musi być przejrzana oddzielnie, bo może być tak, że jeden element zużywa się szybciej niż inne. Jeśli mamy do czynienia z malowanymi przęsłami (dostępnymi w Metal-MR), to należy w pierwszej kolejności usunąć warstwę starej farby oraz podkład, aż do momentu, w którym się pojawi goły metal. Gdy pojawia się rdza, należy zardzewiałe miejsce dodatkowo wyszlifować i nałożyć specjalny środek antykorozyjny. Przed malowaniem należy bardzo dokładnie odtłuścić całą powierzchnię aż do momentu, kiedy nie będzie najmniejszego brudu. Potem należy nałożyć warstwę ochronną, która ma zapobiegać pojawieniu się korozji. Dopiero wtedy wtryskuje się podkład, następnie właściwy kolor, a na koniec niewidzialną warstwę chroniącą przęsło przed nadmiernym blaknięciem. Gdy element wyschnie, należy z powrotem zamontować do betonowej konstrukcji ogrodzenia Opole i od tej pory płot ponownie będzie wyglądać niezwykle. Jeśli renowacji poddane będą przęsła niemalowane, wystarczy odtłuścić i wypolerować, a także na całą powierzchnię nałożyć środek antykorozyjny. Gdy pojawia się rdza, to w zależności od jego stopnia, należy szlifować i dodatkowo zabezpieczyć miejsce jego powstania lub zastąpić zepsuty element nowym.

 

Odpowiedzialna renowacja

 

Przy tego typu działaniach należy bardzo uważnie przykładać się do każdego etapu, a w szczególności usuwania ognisk korozji, gdyż nie można dopuścić do ponownego pojawienia się rdzy, która na dobre zakończy żywot danego przęsła. Przygotowanie do malowania także powinno być szczególnie wykonane, gdyż od tego zależy, czy powierzchnia będzie gładka, czy też nie. Zadbane i ładne ogrodzenia Opole muszą być kontrolowane co jakiś czas, żeby nakład na renowację był możliwie jak najmniejszy. Wtedy mamy pewność, że płot będzie jasną wizytówką naszego domu przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *