dentysta opole

Metody wybielania zębów

Istnieje kilka metod wybielania zębów. Można podzielić je na: profesjonalne, wykonywane przez lekarza stomatologa, domowe oraz naturalne.

Profesjonalne metody wybielania zębów

1. Metoda nakładkowa
Ten sposób wybielania zębów jest profesjonalną metodą domową, nad którą kontrolę i nadzór sprawuje lekarz stomatolog. Składa się z dwóch etapów. W pierwszym z nich dentysta Opole pobiera pacjentowi specjalne wyciski górnej i dolnej szczęki, które następnie wysyłane są do laboratorium protetycznego. W laboratorium technik dentystyczny wykonuje indywidualne nakładki do wybielania. Nakładki te są wykonane z elastycznego, przezroczystego materiału wielokrotnego użytku. Następnym krokiem jest przymierzenie przez pacjenta wykonanych indywidualnych nakładek. Jeżeli pasują, dentysta przekazuje je do stosowania samodzielnie w domu, wraz ze specjalnym żelem wybielającym (cienkie paski). Nakładki stosuje się po umyciu zębów przez noc.

2. Metoda wybielania laserowego
Wybielanie zębów tą metodą wykonuje się jedynie w warunkach gabinetu stomatologicznego. Zabieg jest jednoetapowy i trwa około 2 godziny. Przed zabiegiem zęby zostają oczyszczone szczoteczką nylonową i osuszone. Stomatolog Opole nakłada rozwierak do ust, aby mieć odizolowane pole zabiegowe. Następnie aplikuje specjalny preparat zabezpieczający dziąsła przed ewentualnym podrażnieniem. Po wykonaniu tego etapu nakłada preparat wybielający na części licowe zębów. Następnie zęby są naświetlane energią lasera, która aktywuje preparat.

3. Naświetlanie lampami
Metoda ta polega na dokładnym utlenieniu trwałych przebarwień zębów przy wykorzystaniu aktywnego tlenu. Często wystarczy jedna, do dwóch wizyt, aby uzyskać efekt zadowalającej bieli. Wizyta u stomatologa trwa od 45 minut do 1,5 godziny. Naświetlanie lampą polega na trzykrotnym nałożeniu preparatu w postaci żelu i naświetlaniu go lampą po ówczesnym zabezpieczeniu dziąseł żywicą w piance.

Domowe metody wybielania zębów

1. Pasty wybielające
Zęby powinno szczotkować się minimum dwa razy dziennie, oraz w miarę możliwości po każdym posiłku. Należy czyścić zęby bardzo skrupulatnie i dokładnie. Trzeba pamiętać, aby wybierać pasty sprawdzone, które nie tylko wybielą zęby, ale będą również chroniły nasze szkliwo i dziąsła.

2. Paski wybielające
Cienkie i elastyczne paski są nasączone są wybielającym żelem. Należy przykleić je dokładnie do zębów szczęki i żuchwy, zwykle dwa razy dziennie i pozostawić na 30 minut. Po kilku dniach od kuracji można zauważyć poprawę bieli zębów. Aby utrzymać zadowalający efekt, zabieg trzeba powtarzać co kilka miesięcy.

3. Wybielacze w sztyfcie
Ten rodzaj preparatu wygląda jak gruby mazak, którym malujemy po zębach. Aplikację należy wykonywać po umyciu zębów, przed pójściem spać. Po około 2 tygodniach stosowania aplikatora zauważa się widocznie rozjaśnienie zębów.

Naturalne metody wybielania zębów

Istnieją naturalne sposoby na piękne, białe zęby. Najbardziej popularnym jest wcieranie skórki banana w powierzchnię szkliwa – należy wcierać wewnętrzną stronę skórki i pozostawić ją w ustach na około 5 do 30 minut przed wypłukaniem jamy ustnej. Inną metodą jest płukanie zębów mieszanką wody z solą kuchenną lub czyszczenie zębów za pomocą mikstury sody oczyszczonej z olejem kokosowym. Skuteczna jest także terapia węglem leczniczym – należy rozgnieść dwie tabletki węgla i wymieszać go z łyżką wody. Po skrupulatnym wyczyszczeniu zębów, miksturą tą płuczemy zęby przez około 20 sekund, następnie po wypluciu nadmiarów pozostawiamy ją w ustach na 5 minut. Zabieg wykonujemy jeden raz dziennie.

Jak widać, istnieje wiele sposobów wybielania zębów. Przed wykonaniem takiego zabiegu najlepiej skonsultować się ze specjalistą. Dentysta Opole oceni stan zdrowia naszych zębów i doradzi w wyborze właściwą metodę wybielania.


Opublikowano

w

przez

Tagi: