dentysta-opole

Jak uniknąć przebarwienia zębów?

Wszyscy chcemy mieć piękny, zdrowy uśmiech pozbawiony jakichkolwiek wad. Jednakże każdego dnia spożywamy posiłki, które przebarwiają szkliwo i w ten sposób magia nieskazitelnej bieli pryska niczym bańka mydlana. Czasami nawet dentysta Opole nie potrafi sobie poradzić z tym problemem, jeśli sprawy zajdą zbyt daleko. Lecz można temu zaradzić, jeśli zastosuje się wskazówki zaprezentowane w dalszej części artykułu. Warto je zaimplementować, jeśli chcemy zaimponować swoim najbliższym nieskazitelnym uśmiechem.

 

Mycie i jedzenie bez przesady

 

Przede wszystkim jak ognia należy unikać nadmiernego picia napojów takich jak kawa, cola, czy też sok. Spożywanie słodyczy i innych produktów zawierających cukier także szkodzi naszemu uzębieniu i sprawia, że ono żółknie i jest osłabiane zarazem. Zamiast słodyczy należy zjeść owoce, warzywa i inne produkty, które zaleca dentysta Opole, żeby zachować odpowiedni poziom bieli, a także pić dużo wody i herbaty bez cukru, co zapewni odpowiednie nawodnienie jamy ustnej i wypłukanie osadu powodującego także przebarwienie, choć nie w tak znacznym stopniu jak podane wyżej płyny. Oczywiście należy co najmniej dwa razy dziennie szczotkować zęby oraz ich zakamarki. Trzeba to zrobić bardzo dokładnie, żeby nie było żadnych przebarwionych obszarów wpływających na uśmiech. Można częściej myć nasze uzębienie, jeśli wcześniej spożyło się wyżej wymienione posiłki i nie tylko, lecz nie można za często (ostrzega o tym PraxiDent), gdyż wtedy warstwa ochronna zostanie osłabiona. Również aktywny tryb życia sprawia, że zęby stają się silniejsze i odporniejsze na wszelkie ataki różnorodnych bakterii, a to z pewnością wpłynie pozytywnie na ogólny stan jamy ustnej.

 

Profilaktyka zawodowa

 

Nie można zapominać o okresowych wizytach w gabinecie stomatologicznym, gdzie odpowiedni specjalista sprawdzi i wyleczy pierwsze oznaki zmiany koloru. Takie środki zapewnią wyjątkowy uśmiech przez lata, o ile będzie się przestrzegało zasady, które poda dentysta Opole. Jednakże zastosowanie środków prewencji da oczekiwane efekty w bardzo krótkim czasie, co sprawi, że będziemy zarówno mieli piękny uśmiech, jak i zdrowe zęby odporne na wszelkie choroby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *