dentysta-opole

Co zrobić, by nasze zęby były śnieżnobiałe?

Wszyscy chcemy, by nasz uśmiech był olśniewający i niepowtarzalny. Nie od dziś wiadomo, że białe zęby są wizytówką każdej osoby i trzeba o nie dbać w bardzo dużym stopniu, by podczas np. spotkania rodzinnego zaskoczyć naszych znajomych. Czasami domowe sposoby takie jak czyszczenie co najmniej dwa razy dziennie, czy też stosowanie różnych substancji dostępnych w sklepie nie wystarczają i w tym momencie może być potrzebny dentysta Opole, który ma narzędzia i środki wybielające nasze uzębienie, choć to kosztuje duże pieniądze. Co można zrobić samemu, jeśli chce się uzyskać oszałamiający efekt małym kosztem? Jakie są medyczne sposoby na wyjątkowe uzębienie?

Biel prosto z domu

Podstawą do uzyskania wyjątkowego uśmiechu jest regularne szczotkowanie zębów dwa razy dziennie lub po spożyciu posiłków lub napoi wpływających na nasze uzębienie. Trzeba czyścić bardzo dokładnie zarówno przednią, jak i tylną część zębów, kolistymi, zdecydowanymi ruchami, a czas trwania ma wynosić co najmniej 2 minuty. Tylko czym myć zęby, jeśli chcemy mieć uśmiech gwiazd kina i telewizji? Najprostszą metodą jest użycie wybielających past do mycia zębów, które zawierają specjalne dodatki barwiące szkliwo na biało. Jednak tu trzeba tak zbalansować użycie poszczególnych produktów polecanych przez dentystę w Opolu, by nie doprowadzić do jakichkolwiek uszkodzeń poszczególnych części zębów. Do pasty można stosować dodatki z np. kurkumy, które chronią nasze uzębienie przed różnymi bakteriami. Można też płukać jamę ustną przez kilka minut olejem z odpowiednimi składnikami (np. kokosowy, sezamowy lub rzepakowy) i w ten sposób również nie dopuszczamy różnych drobnoustrojów do zdrowych zębów.

Naukowe metody

Każdy z nas ma jedyne i niepowtarzalne uzębienie, które różnie reaguje na środki czyszczące takie jak np. pasta do mycia zębów, czy też olej palmowy. Jedne zęby reagują lepiej, a inne gorzej. Gdy przez bardzo długi czas myjemy zęby, a efektów nie widać, wtedy jedyną szansą na białe szkliwo jest wizyta u dentysty z Opola, który w swoim posiadaniu ma bardzo dużą liczbę specjalistycznych urządzeń. Lecz w pierwszej kolejności należy sprawdzić, w jakim stanie znajduje się nasze uzębienie i co należy zrobić, by przystąpić do jednego lub serii zabiegów wybielania zębów. Jedna z metod polega na nakładaniu nakładek wybielających przez dwa tygodnie i powtórzeniu tej czynności przez kilka kolejnych miesięcy i jest to sposób właściwy dla cienkich i nadwrażliwych zębów. Inny sposób polega na wstrzyknięciu specjalnego preparatu do jamy zębowej, który trwa co najmniej godzinę i daje długotrwały efekt (gwarantowany przez PraxiDent). W przypadku martwych zębów należy postępować ostrożnie i wstrzykiwać do komory uzupełniającej biały preparat, a taką operację należy powtórzyć kilka razy. Po tych zabiegach mogą wystąpić różne schorzenia, które trzeba wyeliminować poprzez kolejne wizyty odbudowujące nasze uzębienie oraz stosowanie się do wszystkich uwag i zaleceń, które należy wykonać w domu we własnym zakresie.

Bezwzględne dbanie to podstawa

Po zabiegach lekarz dentysta Opole podaje bardzo szczegółowe wskazówki, które mają na celu utrzymanie białych zębów oraz uniemożliwienie przedostania się bakterii do naszego uzębienia. Trzeba stosować się do wszystkich zaleceń, bo nawet najmniejsze odstępstwo od wskazówek może sprawić, że stan szkliwa pogorszy się i konieczne będzie wydanie kolejnych pieniędzy na leczenie.


Opublikowano

w

przez

Tagi: